A zenéről,az éneklésről,vagyis mindenről szabadon

A zenéről,az éneklésről,vagyis mindenről szabadon

Online dolgozatírás

2019. október 30. - Liza Márkus

XXI. századi tanárjelöltként nem voltam túlságosan meglepve, hogy feladatul egy online dolgozat összeállítását kaptam. Nagy lelkesedéssel vágtam bele, mivel ez is az olyan eszközök közé tartozik, amelyeket előtte sosem próbáltam.

Választásom a Redmenta nevű oldalra esett. Nagyon könnyűnek találtam a kezelőfelület használatát, könnyen eligazodtam a feladatok szerkesztésekor és minden további lépés kapcsán is.

Ez az oldal a www.redmenta.com címen érhető el.  Egy teszt létrehozásához, mint összeállító , szükséges a regisztráció, a kitöltőnek azonban nem feltétlenül.

A diákokkal elegendő csupán egy direkt címet megosztani, amivel be tudnak lépni a megoldandó felületre. Ezt is a tanár tudja létrehozni.

Az alkalmazásban először a feladatlap címét kell, hogy megadjuk egy kis rövid leírással, majd mehet  az összeállítás. 7 fajta feladattípussal dolgozhatunk ( pl. igaz/hamis, feleletválasztós, párosító, stb.) Első lépésben megadjuk a feladat szövegét, majd a hozzárendelt válaszokat aszerint, hogy milyen típust választottunk.  A mentés gombra kattintva el is készültünk az első feladattal.

Továbbiakat az " Új feladat létrehozása" gombra kattintva készíthetünk.

Az alkalmazás nagy előnye, hogy képet, illetve Youtube videót is hozzárendelhetünk a feladatokhoz, ha éppen arra van szükségünk.

Beállítható értékelési útmutatóval rendelkezik az oldal, tehát a dolgozat ponthatárait is megadhatjuk százalékban és érdemjeggyel. Ezek a feladatok pontjaiból adódnak össze, amely szintén a tanár döntése, mit hány ponttal értékel.

Fontos még, hogy időlimit megadható, illetve az, hogy hányszor engedélyezett a kitöltés.

Én ének-zene tárgyból állítottam össze egy 5 feladatos rövidnek tűnő, de annál tartalmasabb feladatlapot. Nem egy konkrét korszakra vagy témára fókuszáltam, hanem gimnáziumi 4. évfolyamos osztály számára készítettem egy áttekintő feladatsort a 4 év tanagyagából. Célom, hogy a diákok komplex és átfogó tudást kapjanak ebből a tantárgyból és ne jöjjenek zavarba, ha egy nagy egészként kérdeznek a zenetörténetről tőlük. Fontos, hogy korszakokhoz zeneszerzőket tudjanak párosítani és legalább egy két jellemző felsorolásával le tudjanak írni egy adott kort. A zenei kifejezésekre is rákérdez a feladatsor, amelyekkel szintén nem árt tisztában lenni.

 

Az általam készített dolgozat az alábbiakban megoldható, vagy pedig a redmenta.com/osszefoglaloenekzene direkt címen.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://zeneazkell.blog.hu/api/trackback/id/tr7215273214

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása