XXI. századi tanárjelöltként nem voltam túlságosan meglepve, hogy feladatul egy online dolgozat összeállítását kaptam. Nagy lelkesedéssel vágtam bele, mivel ez is az olyan eszközök közé tartozik, amelyeket előtte sosem próbáltam.
Választásom a Redmenta nevű oldalra esett. Nagyon könnyűnek találtam a kezelőfelület használatát, könnyen eligazodtam a feladatok szerkesztésekor és minden további lépés kapcsán is.
Ez az oldal a www.redmenta.com címen érhető el. Egy teszt létrehozásához, mint összeállító , szükséges a regisztráció, a kitöltőnek azonban nem feltétlenül.
A diákokkal elegendő csupán egy direkt címet megosztani, amivel be tudnak lépni a megoldandó felületre. Ezt is a tanár tudja létrehozni.
Az alkalmazásban először a feladatlap címét kell, hogy megadjuk egy kis rövid leírással, majd mehet az összeállítás. 7 fajta feladattípussal dolgozhatunk ( pl. igaz/hamis, feleletválasztós, párosító, stb.) Első lépésben megadjuk a feladat szövegét, majd a hozzárendelt válaszokat aszerint, hogy milyen típust választottunk. A mentés gombra kattintva el is készültünk az első feladattal.
Továbbiakat az " Új feladat létrehozása" gombra kattintva készíthetünk.
Az alkalmazás nagy előnye, hogy képet, illetve Youtube videót is hozzárendelhetünk a feladatokhoz, ha éppen arra van szükségünk.
Beállítható értékelési útmutatóval rendelkezik az oldal, tehát a dolgozat ponthatárait is megadhatjuk százalékban és érdemjeggyel. Ezek a feladatok pontjaiból adódnak össze, amely szintén a tanár döntése, mit hány ponttal értékel.
Fontos még, hogy időlimit megadható, illetve az, hogy hányszor engedélyezett a kitöltés.
Én ének-zene tárgyból állítottam össze egy 5 feladatos rövidnek tűnő, de annál tartalmasabb feladatlapot. Nem egy konkrét korszakra vagy témára fókuszáltam, hanem gimnáziumi 4. évfolyamos osztály számára készítettem egy áttekintő feladatsort a 4 év tanagyagából. Célom, hogy a diákok komplex és átfogó tudást kapjanak ebből a tantárgyból és ne jöjjenek zavarba, ha egy nagy egészként kérdeznek a zenetörténetről tőlük. Fontos, hogy korszakokhoz zeneszerzőket tudjanak párosítani és legalább egy két jellemző felsorolásával le tudjanak írni egy adott kort. A zenei kifejezésekre is rákérdez a feladatsor, amelyekkel szintén nem árt tisztában lenni.
Az általam készített dolgozat az alábbiakban megoldható, vagy pedig a redmenta.com/osszefoglaloenekzene direkt címen.